Nepravidelná či bolestivá menstruace

Bezproblémový menstruační cyklus je něco, co mnoho žen vůbec nezná. Každý měsíc prožívají úporné bolesti, nateklá prsa, silné krvácení a o otravné akné. Takto náročné PMS však není normální. Menstruace by měla přijít a zase odejít, bez jakýchkoliv projevů. Žádné premenstruační špinění, žádná bolest či emoční podrážděnost.
 

Za PMS hledejte játra

Nepříjemné pocity napětí, bolesti v podbříšku či nepřiměřená podrážděnost, to vše je důsledek  tzv. stísnění jaterní čchi. To může nastat z mnoha důvodů. Začátek je v "v hlavě". V nastavení mysli na téma co musíme a co nesmíme, v posuzování co je správné a co špatné, zda jsme dost dobří atd. Játra také nesnášejí jakékoliv potlačování emocí. Pokud se k tomu přidá nevhodná strava s přemírou cukru, toxická kosmetika a třeba i alkohol, fyzické projevy pak na sebe nenechají dlouho čekat. Problematická menstruace je jedním z nejčastějších projevů u žen, ale může se objevit třeba tlak v podžebří, problémy s trávením, buzení v noci, pálení či slzení očí atd.
 
Bolestivá a nepravidelná menstruace

Drmek jako účinný spojenec

Drmek obecný je bylinka, která je jedním z důležitých spojenců pro řešení poruch menstruačního cyklu a premenstruačních potíží, které mají příčinu právě „v játrech“. Usměrňuje je a rozptyluje jejich svíravost. Mnohdy dokáže upravit menstruaci sám o sobě, bez přidání dalších bylin.
 
Dle čínské medicíny jsou veškeré hormony produkovány ledvinovou esencí, ukládány do dráhy jater a odtud krví putují po těle na svá místa působení.  Zní to možná trochu poeticky, ale tato věta pomáhá pochopit účinky drmku. Je povahy ostré a hořké, čímž usměrňuje játra a rozptyluje svíravou depresi jaterní čchi, která postihuje dráhy ren mai chong mai. Příznakem jsou pak bolesti při menstruaci, opožďující se menstruace, předmenstruační otoky prsou, ovulační bolest či plačtivost a podrážděnost. Tam, kde se objeví stagnace čchi jater, tam se koncentruje teplo, které má tendenci stoupat. Proto se u některých žen objevuje akné a migrény před menstruací, a proto se také při popisu účinku drmku popisuje, že pomáhá na akné. Ale on nepomáhá „na akné“, pouze má klesající účinky a uvolňuje dráhu jater, jejíž blokace je příčinou akné před menstruací.
 

Drmek a terapie neplodnosti

O drmku se často mluví v souvislosti s neplodností. Svým účinkem „uvolňovat“ zklidňuje psychiku a ze západního pohledu by se dalo říci, že působí na osu hypotalamus – hypofýza – vaječníky. Zlepšuje tedy hormonální rovnováhu a vyrovnává případné výkyvy. Výborná kombinace je s ženšenem pravým.
ProduktyZ naší nabídky
Drmek obecný

Drmek obecný SIBYL 90 cps

Balení: 90 kapslí
Výrobce: Sibyl
Hormony - plodnost - menstruace
390 Kč
Koupit
Gynex koncentrát Energy 30 ml

GYNEX koncentrát 30 ml

Balení: 30 ml
Výrobce: ENERGY
ŽENA - hormonální systém - menstruace...
512 Kč
Koupit
Probuzení šípkové princezny

Probuzení šípkové princezny (050)

Balení: 30g v prášku
Výrobce: TČM Herbs
Bylinná směs - drmek obecný a děhel...
350 Kč
Koupit
femibalanc

FemiBalance 60 cps

Balení: 60 kapslí
Výrobce: Sibyl
Hormony - plodnost - menstruace - KREV
495 Kč
Koupit
zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.