Chuchuhuasi - Peruánský poklad na artrózu

Peruánská bylina Chuchuashi, nebo jak ji nazývají indiáni "Chuchu", patří do pokladů, které nám dávají Peruánské pralesy.
 
Chuchuhuasi je baldachýnový strom, který roste do výšky až 30 m. Má velmi tvrdou, tamvě červeno-hnědou kůru a právě ta se využívá pro její léčivé účinky. Samotný výluh či odvar z kůry je však velmi trpký na pití a tak z něj ženy připravují malé kuličky, které se celé polykají. Jde vlastně o koncentrát rudé látky, která je v kůře obsažena.
Kůra se nejprve vaří až se z ní všechna látka uvolní, pak se roztok odpařuje až na hustou gumu, z které se uhnětou kuličky (cca 7 mm v průměru). Z 20 litrů nasekané kůry je asi 1000 kuliček.
Chuchuhuasi - lék na artrózu

Kdy "CHUCHU" můžete použít

Příroda je geniální a dává nám jasný kompas jak bylinky používat.
 
Kmen kůry Chuchuhuasi je hutný a červený. Hned se tedy nabízí jeho použití s krví a krvetvorbou a je to správně, v této souvislosti se v pralese užívá při velkých ztátách krve a při rekonvalescenci (což můžete využít např. pro regeneraci po operacích nebo po náročných porodech).
 
Bylina má výrazně zahřívací účinek, i zde nás navádí červená barva. Zvyšuje tak prokrvení těla - doporučuji hlavně pro zimomřivé ženy.
 
Výrazný účinek má však při artróze a revmatismu, kdy se problémy zhoršují v chladu. Pozor - nepoužívat pokud je kloub zarudlý a na pohmat teplý.
 

Na co si dát pozor, aneb KAŽDÁ bylina má kontraindikaci

Vzhledem k horké povaze byliny, se z ní může v horkých dnech motat hlava, takže užívejte jen při chladných letních nocích nebo když pociťujete chlad i letním parnu.
 
Při podávání byliny vyřaďte úplně z jídelníčku vepřové maso, které je samo o sobě také velmi horké. Asi bych zvažovala i omezení alkoholu, a to hlavně tvrdého.
 

Rada od indiánů

Pro první setkání s bylinou (aby člověk věděl, zda mu dělá dobře) stačí 3 denní kúra v dávce 2 kuličky ráno, 2 v poledne a 2 v podvečer (úplně večer či v noci nedoporučuji - špatně se spít - jako po kávě). Stejnou kúru si ordinují po výrazné ztrátě krve nebo akulní bolesti kloubů (např. nějaká ztuhlost z chladu).
Při takovém "preventivním" užívání při chronických problémech se dávkují 2 kuličky denně. Jednu ráno a druhou kolem 16 hodiny. 
  
 
zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.