KUAN YIN - Bohyně milosrdenství

KUAN YIN nelze v žádném případě považovat za jednu z řady běžných bůžků. To by byla velká chyba. Naopak je KUAN YIN jedním z hlavních bódhisatvů buddhismu. Není uctívána jen v Číně, ale i Malajsii, Vietnamu, Koreji nebo Japonsku. Její jméno se díky tomu přepisuje mnoha různými způsoby – Kuan Yin, Kwan Jin, Quan Yin….
 
Za bódhisattvu je považován ten, kdo je „osvícený“, předurčený k záchraně božích dětí na zemi. KUAN YIN je jedním z nejuznávanějších božstev vůbec. Je tou, co slyší všechny prosby a žádosti veškerých bytostí na světě.

Jako pravý bódhisattva se zavázala nevstoupit na nebesa, dokud nebudou všechny bytosti osvícené a nevymaní se z kola karmy.

KUAN YIN - ženství a síla

Je zobrazována v mnoha podobách – s dítětem v náručí, sedící na lotosu nebo lotosovém listu, obklopena plujícími oblaky, s drakem…. Ale jedno platí vždy, KUA YIN je především zpodobněním jemného ženství, krásy, půvabu a soucitu. Jejím něžným vzhledem se ale nenechte mýlit. Je to bódhisattva nemírné síly a v okamžiku, kdy chrání potřebné, dokáže bojovat za jejich blaho stejně, jako matka za své dítě.

Její pomoc a pozitivní vliv na životy lidí je uznáván natolik, že v Číně je jejímu uctívání zasvěcen samostatný ostrov.Kuan yin feng shui

Kdy může pomoci

Díky svým pozitivním vlastnostem je její soška nebo obraz jedním z nejpopulárnějších Feng Shui „léků“. Její odhodlání pomáhat potřebným je tak velké, že ji můžete bez obav požádat o pomoc v případě nejrůznějších potíží nebo starostí. Žádný problém ať už ve vztazích, rodině, zdraví, nebo kariéře není příliš malý, ani velký, abyste nemohli všemocnou KUAN YIN požádat o pomoc.

Tak už máte vybráno, kam umístíte její sošku u vás doma?

Uplatní se v podstatě kdekoli. Jen se vyvarujte neuctivého zacházení s touto mocnou bohyní. Tím je především její nevhodné umístění v rámci prostoru – postavení její sošky na podlahu, nebo vystavení v kuchyni. Koupelna či na toaleta by Vás snad ani nenapadla. Její moc je nesmíráná a tomu by také mělo odpovídat místo, které ji vyberete. Obývací pokoj, nebo jídelna budou skvělé. A pokud chcete její energiemi ještě více aktivovat, nezapomeňte v její blízkosti zapálit svíčku.

Sošku najdete i v našeho obchodě

A jakmile budete mít její sošku doma, bez obav ji požádejte o pomoc při jakýchkoli problémech nebo starostech. Je to i krásný a originální dárek.

 

Použitý zdroj:

DJEMELOVÁ, Ludmila. 2015. KUAN YIN - Bohyně milosrdenství. www.fengshuiporadenstvi.cz [online]. [cit. 2015-05-18]. Dostupné z: http://www.fengshuiporadenstvi.cz/blog/clanek/101-kuan-yin-bohyne-milosrdenstvi

zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.