Menstruační cyklus dle čínské medicíny

Žena je buď před menses, nebo má menses, nebo je těsně po. Po dvou týdnech má ovulaci a už je zase před menses. Nálada a psychika ženy se prostě odvíjí od menstruace. Proto je přírodní celostní přístupy ke zdraví téma menstruace hodně řeší.
 

Problémy spojené s menstruací

 
Může se jednat o nadměrné krvácení, opožděný cyklus, dřívější nástup menstruace nebo vynechání. Většina potíží, dříve či později, přivede ženu do ordinace gynekologa a řešením jsou často nasazené hormony. Někdy by však stačilo jen svému cyklu porozumět.
Častou komplikací, která dokáže velmi znepříjemnit život ženy, jsou premenstruační potíže, tzv. PMS. Potíže v premenstruačním období, by se daly nazvat jakousi blokádou. Energie, která by měla volně proudit a spustit krvácení, se zablokuje a způsobuje vše, co mnoho žen velmi dobře zná - napětí v prsou, nadýmání, otoky, akné, podrážděnost, pocity stísněnosti. Je tam takové nahoře plno (akné, horko, bolesti hlavy …) / dole prázdno (studené nohy, otoky).
Bereme to jako nějakou samozřejmost, prostě spojenou s tímto obdobím. Dle celostní medicíny by se však měla řešit. Blokády mohou vést v budoucnu i k větším a již hmatatelným stagnacím.
 

PMS není normální.

 

Co způsobuje blokády

  1. Emoce - za premenstruační období odpovídá čchi jater a její schopnost volně proudit. Je jedno, zda-li se jedná o emoce potlačované nebo agresivní až cholerické – vše nakonec vede ve svém důsledku ke zpomalení průtoku krve v dráze jater a k její blokádě. Zablokovaná játra pak utlačují slezinu a ta nemůže vytvářet dostatek krve.
  2. „Slabá krev v játrech“ – toto si lze představit jako málo vody v potoce, jež nemá sílu dál téct a tak se zastaví.

Věnovat se menstruačnímu cyklu by dalo na víkendovou přednášku. A protože jeden obrázek dá za tisíc slov, připravila jsem schéma, jak lze nahlížet na menstruační cyklus jinak.

Fáze menstruačního cyklu
ProduktyZ naší nabídky
Andělika čínská gemmoterapie NADĚJE

Andělika čínská (T60)

Balení: 50 ml
Výrobce: Mgr. Podhorná - NADĚJE
Žena - antioxidant - osvěžení těla.
97 Kč
Koupit
Zklidnění zčeřené hladiny

Zklidnění zčeřené hladiny (062)

Balení: 100 tablet (30g)
Výrobce: TČM Herbs
Napětí - menstruace - trávení.
350 Kč
Koupit
Spadnutí kamene ze srdce - Banxiahoupo

Spadnutí kamene ze srdce (081)

Balení: 100 tablet (30g)
Výrobce: TČM Herbs
Spadnutí kamene ze srdce - bylinná směs...
350 Kč
Koupit
Kozinec_blanity

Kozinec blanitý SIBYL 60 kapslí

Balení: 60 kapslí
Výrobce: Sibyl
Odolnost organismu - krevní cukr - krevní...
490 Kč
Koupit
zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.