Oslavy letního slunovratu jako rituál přírodního cyklu. Oslavte je s námi.

Rituály vždy byly běžnou součástí lidských životů. Byla to příležitost se setkávat, spojit se s přírodou a jejími cykly, oslavit, poděkovat či uzavřít nějakou kapitolu. Některé rituály nám zůstaly, jako třeba svatba, narozeniny, Vánoce či Velikonoce, i když mnohdy jejich smysl už ani nevnímáme.
 

Slunovraty patřily vždy k největším oslavám měnící se přírody

Protože i my lidé jsme nedílnou součástí přírody, jsou to i naše oslavy. Jejich začlenění do životů nám může pomoci se zastavit a ujasnit si směr, kam dál. Letní slunovrat je o rovnováze uvnitř nás a je o tématu zevnitř - ven. Teď je ten čas vypustit energii, kterou jsme si střádali a začít realizovat plány, které v nás klíčily. Tento čas trvá do zimního slunovratu, který nás pak vrací do rovnováhy z venku - dovnitř.
 
My #prirodnilekarna bychom vás rádi pozvali na slunovratové oslavy. Rozhodli jsme se je oslavit tancem a pořádáme první ročník festivalu KDYŽ ŽENY TANČÍ.
 
Jste srdečně zváni, ať jste žena či muž.
 
Plakát 2018

O slunovratu

Slunovrat je dnem oslav v mnoha kulturách. O letním slunovratu síla slunce vrcholí, začíná jím období plného léta, sluneční paprsky dopadají kolmo na obratník Raka. Na severní polokouli nastává nejdelší den a nejkratší noc a také astronomické léto.
K letnímu slunovratu patří mnoho tradic, zvyků a v žádné kultuře, kde se slunovrat slaví, nechybí ohně. Slunovrat byl dnem magických obřadů a v cyklu významných dnů stojí letní Slunovrat téměř na vrcholu. Přijďte jej k nám oslavit tancem.
zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.