Zábal na vlasy proti šedivění

Stále více kosmetiky mizí z našeho trhu. Často je to kvůli náročnosti registrace přípravků, které nejsou vyrobeny v EU. Bohužel to potkalo i oblíbený Šampón tajemného mnicha, který byl složen z bylin působící na výživu vlasů, které mají sklon k předčasnému šedivění.
 
Z pohledu čínské medicíny za kvalitu vlasů odpovídá především čchi ledvin. Čím je slabší, tím dříve vlasy šediví a vypadávají. Faktorů tam může být samozřejmě více, ale po kvalitě čchi ledvin bych šla jako první. Tím chci říci, že je na místě předčasné šedivění vlasů řešit i vnitřně.
 

Správně zvolená kosmetika také může být řešení

Šampón tajemného mnicha fungoval opravdu skvěle. Základní bylinkou v šampónu bylo rdesno mnohokvěté, které je velmi oblíbené jak v čínské, tak indické ajurvédské medicíně. Blokuje proměnu testosteronu na dihydrotestosteron a tím ochraňuje vlasy před padáním a stárnutím.
 
Má mnoho účinků jak při užívání vnitřně, tak na vnější použití. V EU o ni můžeme tvrdit pouze toto - Normální činnost kardiovaskulárního systému - hladina cholesterolu v krvi. To je sice fajn, ale zdaleka to nepopisuje to, co bylinka umí. Je velmi oblíbená u mistrů bojových umění, protože podporuje výdrž a doplňuje právě čchi ledvin. Dává se do směsí, které jsou určeny pro podporu při neplodnosti. Našlo by se toho více, ale vraťme se ke kosmetice.
Vlasy
Co takhle zkusit vyrobit vlastní zábal na vlasy?
 

Postup a suroviny

Budete potřebovat kořen rdesna mnohokvětého a nějaký olej. Osobně bych volila ricinový, protože podporuje růst vlasů a je velmi výživný. Stačí však i olivový.
 
Poměr
50g byliny
100 ml oleje
 
Postup
Nakrájejte kořen rdesna na malé čtverečky nebo jej nastrouhejte na větší piliny a vložte do oleje. Uzavřete to do nějaké nádoby (např. sklenička od přesnídávky) a dejte na chladné místo. Nemusí to být vyloženě lednice. Nechte louhovat minimálně dva týdny. Poté vyjměte zbytky byliny a olej aplikujte na vlasy. Ideálně jednou týdně.
 
Maska se aplikuje před mytím a nechte působit 30 - 40 minut. Pro větší efekt můžete vlasy přikrýt igelitovou čepicí a zahřát fénem.
 
Efekt můžete pozorovat po cca 1 - 2 měsících aplikace.
 
Ke rdesnu můžete přidat i nastrouhaný čerstvý zázvor, který při masce pomůže prokrvit pokožku a podpoří tak růst vlasů.
 
Pokud se do toho pustíte, napište nám svoje zkušenosti nebo se s námi podělte o nějaké další typy.
 
Vaše názory
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.
zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.