Odpověď terapeuta - HERICIUM

Otázka Přírodní lékárna

Dobrý den,
dostala jsem tuto houbu doporučenou na své zažívací potíže, zřejmě související se žaludkem. Bohužel jsem žádné takové účinky v popisu nenašla. Pouze, že se jedná o betaglukan u kterého jsem si myslela, že je na imunitu.
Můžete mi prosím poradit.
M.K.

Odpověď Přírodní lékárna
Dobrý den,
 
za to, že u produktu nejsou žádné informace může Evropská unie, ale to bychom mohli rozebírat dlouho.
 
Teď k Vaší otázce. Všechny léčivé houby (nejznámější je asi ReishiCordyceps) obsahují určité množství polysacharidů (betaglukanů), takže všechny v nějaké míře ovlivňují imunitní systém. Mají však v sobě další látky a esence, které z pohledu tradiční čínské medicíny ovlivňují další elementy v těle (zemi = žaludek, slezina atd.). U léčivých prostředků se také popisuje jakou mají povahu, zda zahřívají, chladí atd. Podle toho se pak nasazují na diagnostikovaný syndrom. 
 
Z tohoto pohledu Hericium posiluje žaludek a reguluje jeho QI. Doplňuje slezinu a napomáhá tak trávení.
Houba tak trochu vypadá jako mozek a některé zdroje uvádějí, že posiluje činnost mozku a celkově zklidňuje nervovou soustavu.
Osobně jej nasazuji při žaludečních potížích, které mají původ ve stresu, špatných trávících zvycích (jídlo ve spěchu apod.) a lidem, kteří při práci hodně sedí a používají hlavu.
 
Pokud byste měla další otázky, neváhejte opět napsat.
 
S pozdravem


zbozi
facebook
youtube
instagram
Sledujte nás na Facebooku, Youtube a Instagramu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.